Paziņojumi

04.10.2023 14:28
Lai iedrošinātu Liepājas iedzīvotājus pievienoties asinsdonoru kustībai, Valsts asinsdonoru centra Kurzemes filiāle sadarbībā ar pilsētas pašvaldību turpina organizēt Donoru dienas dažādos pilsētas mikrorajonos. Iedzīvotāji trešdien, 11. oktobrī, aicināti ziedot asinis izbraukuma Donoru dienā Karostas mikrorajonā,LNA Karostas klientu centrā, Imantas ielā 7. Asinsdonoru pieņemšanas laiks būs no plkst. 9.00 līdz 13.00.

Kā informē Valsts asinsdonoru centrs, šobrīd tiek gaidīti visu asinsgrupu donori, bet jo īpaši 0+, 0-, A- un B-.

 Donori tiek aicināti iepriekš reģistrēties, aizpildot anketu https://www.vadc.lv/donoriem/donora-pieteikums vai zvanot pa tālr. 63 481 264 vai 26 557 743. Ziedojot asinis, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte; kā arī jāuzrāda bankas konta numuru atlīdzības saņemšanai.

 

Lai nodrošinātu pietiekamu asins krājumu, donoru asinis ir nepieciešamas regulāri. Donoru asinis katru dienu glābj dzīvību gan operāciju laikā, gan uzlabo dažādu pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. Mūsdienās pacientu ārstēšanai neizmanto pilnasinis, bet katra asins deva tiek sadala trīs komponentēs – eritrocītos, plazmā un trombocītos, un pacients saņem tieši to asins komponenti, kas viņam ir nepieciešama. Tādējādi viena donora ziedotā asins deva var palīdzēt pat trīs līdzcilvēkiem.

 

Atgādinām kritērijus, kas jāņem vērā, lai kļūtu par asins donoru. Pirms asinis tiek ziedotas, nepieciešams noskaidrot, vai asins donors atbilst dažādiem nosacījumiem, piemēram, vai ir vecuma grupā no 18 līdz 65 gadiem, sver ne mazāk kā 50 kg. Svarīgi, lai dienā pirms asins ziedošanas donors nav lietojis alkoholu, kā arī pēdējā laikā nav slimojis un jūtas vesels. Tāpat donoram ir svarīgi pirms asins ziedošanas uzņemt sabalansētu uzturu, lietot daudz šķidruma, kā arī kvalitatīvi izgulēties.

 

Papildu informācija un ieteikumi donoriem atrodami interneta vietnē www.donors.lv.