Paziņojumi

24.02.2020 11:33
Liepājas pilsētas dome apstiprinājusi saistošos noteikumus “Par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši stāvošu uz ceļa”, kuros noteikts, ka turpmāk automašīnas pēc noteikta laika būs tiesības evakuēt.

20. februārī apstiprinātie noteikumi paredz, ka Liepājā transportlīdzeklis, kas novietots stāvēšanai uz ceļa un netiek izmantots ilgāk par 45 diennaktīm, tiek atzīts par ilgstoši atstātu uz ceļa. Šādu lēmumu pilnvaroti pieņemt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki atbilstoši savai kompetencei.

Noteikumi nepieciešami, lai pašvaldība Ministra kabineta noteikumos paredzētajā kārtībā nodrošinātu ceļu satiksmes drošību.

Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš laikrakstam skaidroja, ka jau līdz šim kārtībsargiem bijušas tiesības ilgstoši stāvošas automašīnas evakuēt, tiesa, tikai tās, kurām nav veikta tehniskā apskate. “Uz transportlīdzekļa tiek atstāta brīdinājuma uzlīme, un, ja 15 dienu laikā īpašnieks to neņem vērā, automašīnu neaizvāc vai nenokārto tehnisko apskati, tā tiek evakuēta. Šogad par šādiem gadījumiem ziņots 12 reižu, taču nevienu no automašīnām evakuēt vēl nav nācies, jo īpašnieki vai nu veikuši apskati, vai transportlīdzekli aizvākuši, dažiem auto vēl nav beidzies brīdinājuma termiņš.”

“Turpmāk nepieciešamības gadījumā atstāsim brīdinājuma uzlīmi ikvienai ilgstoši uz ceļa stāvošai automašīnai, un, ja tā 45 diennakšu laikā netiks kustināta, spēkratu evakuēs uz stāvlaukumu Flotes ielā. Īpašnieks savu automašīnu varēs atgūt, kad būs nomaksājis evakuēšanas un stāvlaukuma izmaksas,” turpina K. Vārpiņš, piebilstot, ka Pašvaldības policijas darbinieki kaut kā īpašāk automašīnas pilsētā nepieskatīšot. Tā vairāk būšot reakcija uz iedzīvotāju sniegto informāciju un sūdzībām.

 

www.liepajniekiem.lv

https://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/ilgstosi-stavosas-automasinas-liepaja-turpmak-evakues/