18.09.2017 10:08
Latvijai no dienvidiem tuvojas ciklons, kam dots vārds "Tomass". Tā ietekmē pirmdien daudzviet stipri līs un pūtīs brāzmains vējš, kā arī, visticamāk, sāksies jauni plūdi, brīdina sinoptiķi. Prognozētais nokrišņu daudzums tuvākajās divās diennaktīs svārstās no 20 līdz 50 milimetriem. Stiprākais vējš iespējams pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu, kad, ciklonam virzoties prom, vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, - brāzmu spēks var nedaudz pārsniegt 20 metru sekundē. Iedzīvotāji aicināti sekot līdz jaunākajām laika prognozēm un brīdinājumiem no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Lai pasargātu sevi un apkārtējos no vētras radītajiem postījumiem, atgādinām par drošu rīcību vētras laikā, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina:
- Parūpēties, lai mobilais telefons būtu pilnībā uzlādēts. Spēcīgu vēja brāzmu dēļ mājokļi bieži paliek bez elektrības. Tieši mobilais telefons palīdzēs sazināties ar apkārtējiem, kā arī nepieciešamības gadījumā izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112.
- Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji ir aicināti pārliecināties par to, ka uz viņu balkoniem neatrodas lietas, kuras vējš var aizpūst, tādējādi apdraudot garāmgājēju veselību un dzīvību. Tās lietas, kuras nevar pārvietot iekštelpās, ir stingri jānostiprina.

- Pirms vētras noteikti jāaizver logi, durvis, bēniņu lūkas.

- Aicinām nenovieto transporta līdzekļus zem kokiem, pie celtniecības sastatnēm, reklāmu stendiem un tamlīdzīgām konstrukcijām.

- Stipra vēja brāzmu brīžos ir bīstami uzturēties logu tuvumā. Blakus esošo koku zari un citi priekšmeti vētras laikā var izsist logu rūtis un izraisīt traumas.

- Iespēju robežās vētras laikā ir jāuzturas telpās un tās jāpamet tikai galējas nepieciešamības dēļ. Lūstoši koki, vēja norauti reklāmas stendi un ēku konstrukciju daļas var apdraudēt ne tikai cilvēku veselību, bet arī dzīvību.

- Neaizmirstiet par ugunsdrošību. Ja vētras rezultātā ir radušies elektrības pārrāvumi, lai pārvietotos pa māju, izmantojiet lukturīti. Neatstājiet degošu sveci bez uzraudzības.