08.10.2020 14:31
Apkures pakāpeniska pieslēgšana LNA pārvaldītajās mājās uzsākta 1.oktobrī. Ja mājas iedzīvotāji apkures sezonu vēlas atlikt, piemēram, uz 1.novembri, vai arī, ja iedzīvotāji vēlas apstiprināt jebkuru citu konkrētu datumu, kurā uzsākt apkures sezonu, tas jānosaka ar mājas vairākuma lēmumu un par to jāinformē namu pārzinis.

Šāda kārtība LNA pārvaldītajās mājās ir jau trešo gadu. Šobrīd notiek māju apkures sistēmu apsekošana un pakāpeniska pieslēgšana.Tādas mājas, kurām ir pilsētas centralizētās apkures padeve LNA pārvaldīšanā ir 251.

Pagājušajā apkures sezonā siltuma padevi mājās LNA uzsāka 19.septembrī, pamatojoties uz dzīvokļu īpašnieku lēmumiem. Šī gada pavasarī, arī pamatojoties uz iedzīvotāju pieņemtajiem lēmumiem, apkures atslēgšana tika uzsākta 6.aprīlī. Ar apkures atslēgšanu iedzīvotāji nesteidzās un apkures sezona tika slēgta vien 31. maijā.  

LNA pārvaldīšanā ir trīs mājas, kurām apkures padeve netika pārtraukta arī pēc apkures sezonas noslēguma - vasarā. Saglabāt apkures pieslēgumu visa gada garumā izvēlējās paši mājas dzīvokļu īpašnieki. Tās ir mājas ar izbūvētu horizontālās apkures padevi un dod iespēju siltumu dzīvokļos regulēt individuāli. No šīm trim mājām dažos dzīvokļos apkures patēriņš, lai arī pavisam neliels, bet ir bijis arī vasaras mēnešos.