15.02.2019 11:12
Kā paredz Ugunsdrošības noteikumi, ar nākamā gada 1.janvāri visās dzīvojamās mājās un dzīvokļos jābūt dūmu detektoram. VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Mursals Kerimovs mudina cilvēkus par to domāt jau laikus, turklāt ne tikai tāpēc, ka to prasa noteikumi, bet savas un ģimenes drošības dēļ.

Kā liecina statistika, lielākā daļa ugunsgrēkos bojāgājušo cilvēku nevis sadeg, bet gan nosmok dūmos. “Vairumu šo nelaimju būtu varēts novērst un cilvēki paliktu dzīvi, ja vien mājoklī būtu uzstādīts dūmu detektors,” saka M.Kerimovs. “Tā ir neliela ierīce, kas ar spalgas skaņas signāla palīdzību brīdina par mājoklī izveidojušos sadūmojumu.” Dūmu detektors ir viens no vienkāršākajiem un efektīgajiem veidiem, kā savlaicīgi pamanīt ugunsgrēka izcelšanos.

Dūmu detektorus var iegādāties jebkurā mājsaimniecības preču veikalā un to cena nepārsniedz 10 eiro,” turpina ugunsdzēsības speciālists, norādot, ka izmaksas atkarīgas no ierīces papildu funkcijām

Dūmu detektoru uzstādīšana ir pavisam vienkārša un to var izdarīt gandrīz jebkurš cilvēks. “Ieurbjam sienā vai griestos pāris caurumus un ar skrūvēm piestiprinām tur ierīces korpusu,” M.Kerimovs instruē. Un turpina: “Ideālā variantā tiem vajadzētu būt katrā telpā, bet pietiks arī, ja to uzstādīs vismaz vienā - centrālajā - telpā vai tur, kur cilvēki guļ, jo liela daļa nelaimju notiek naktī.”

Svarīgi gan, lai izvēlētajam dūmu detektoram būtu Eiropas Savienības CE marķējums.